• Konkurs literacki

W imieniu Szkoły Podstawowej nr 66 im. Zbigniewa Herberta we Wrocławiu, Stowarzyszenia Ojczyzny Polszczyzny oraz Klubu Herbertowskich Szkół uprzejmie proszę o rozpowszechnienie informacji na temat XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd". Konkurs jest organizowany w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na zasadach nieodpłatnych. Adresowany jest do uczniów, którzy ukończyli 13 lat. Finał jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 19 października 2023 roku we Wrocławiu.

• Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.Święto, jako wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, ustanowione zostało przez Sejm 3 lutego 2011 roku.

• Spotkania o tematyce profilaktycznej

Nowa galeria Spotkania o tematyce profilaktycznej została dodana do albumu fotograficznego

7 lutego 2023 r. w naszej szkole gościnnie wystąpił Teatr Kurtyna, który przedstawił spektakle poruszające tematykę cyberprzemocy. Główny bohater spektaklu "Przesłuchanie" to komisarz policji Robert Nowak ma za zadaniem złapać szkolnego cyberprzestępcę. W miejscowej szkole jedna z uczennic klasy VI padła ofiarą hejtu internetowego. Ktoś nieznany zaczął wysyłać do uczniów przerobione w programie graficznym zdjęcia, ośmieszające Dorotę. Na wszystkich z nich uczennica ma mieć kontakt z różnymi używkami, wyglądając w sposób kompromitujący. Początkowo zdjęcia pojawiały się w popularnych mediach społecznościowych do których dostęp mieli tylko uczniowie. Niestety na tym się nie skończyło, tajemniczy „ktoś” zdołał włamać się na prywatne konto Doroty dokonując jeszcze większego przestępstwa. Tym razem wszys

• Muzeum

Nowa galeria Muzeum została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 21 lutego kl. 4 i 5 pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Regionalnego w Mielcu na warsztaty i wystawę pt. "Oświetlenie. Historie wybrane".

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z historią oświetlenia od prehistorii do końca lat 80.XX w., przybliżenie uczniom postaci Ignacego Łukasiewicza w ramach obchodów Roku Łukasiewiczowskiego, przeprowadzenie warsztatów "Światło w dziejach ludzkości", a także spojrzenie z innej perspektywy na obchody Dnia Nauki Polskiej przypadającego na 19 lutego.

• Biblioteka

W sobotę 25 lutego 2023 r. w godzinach od 8.00 do 13.00 będzie czynna biblioteka. Serdecznie zapraszamy!

• Rekrutacja 2023/2024

Wszystkie informacje na temat rekrutacji do przedszkola oraz klasy I na rok szkolny 2023/2024 są zamieszczone w zakładce Uczniowie i Rodzice/ Dla Rodziców.

Czwartek 16.05.2024