• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Nowa galeria Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja została dodana do albumu fotograficznego

Pierwsza w Europie i druga na świecie – Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Choć obowiązywała w sumie przez 14 miesięcy, do dzisiaj jest jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej i powodem do dumy dla Polaków.

• Bezpłatne badania "Profilaktyka 40 Plus" na terenie miasta i gminy Mielec

Badania profilaktyczne 40 plus

Gmina Mielec we współpracy z Centrum Medycznym Medyk realizuje program „Profilaktyka 40 Plus”, skierowany do osób po 40 roku życia. W ramach akcji mieszkańcy mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Jest to pakiet badań laboratoryjnych, który pokazuje jaki jest aktualny stan zdrowia badającej się osoby.

• 2 maja

Przypominamy, że dzień 2 maja 2023 r. jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.

Życzymy miłego wypoczynku na łonie natury!

• Żonkile

19 kwietnia przypadła rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. W tym tygodniu na lekcjach historii uczniowie wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.

• Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, które obchodzimy co roku 22 kwietnia. Celem akcji jest propagowanie zachowań chroniących środowisko i naszą planetę. Jeśli nie zaczniemy o nią dbać, już niebawem może stać się miejscem, w którym nie będziemy czuć się bezpiecznie. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, pomyśleć o naszej planecie. Zachęcamy wszystkich do częstego obcowania z przyrodą, poprzez pójście na spacer do lasu, parku czy na łąkę. Uczniowie naszej szkoły, również zaangażowali się w tę akcję, ukazując w swoich pracach plastycznych największe zagrożenia naszej planety. Piękna pogoda, pozwoliła nam na posprzątanie najbliższej okolicy. To świetny moment na przypomnienie sobie, jak segregować odpady. Pamiętajmy!!! -segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, zbierajmy deszczówkę, oszczędz

• Budowle w stylu romańskim

Klasa 5 na ostatnich lekcjach historii zamieniła się w pracownię modelarską. Dzięki wykonanej pracy - budowli w stylu romańskim, uczniowie rozwijali swoje zdolności rozumienia przemian w dziejach sztuki w kontekście ich uwarunkowań kulturowych, środowiskowych, kierunków, stylów i tendencji w sztuce. Dokonywali opisu i analizy dzieł z uwzględnieniem ich cech tj. planu, układu przestrzennego, opisu fasady i elewacji, wnętrza.