• Dzień dziecka

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Z okazji Dnia Dziecka trochę humoru.

Podsumowanie projektu "W świecie bajek".

• Patronka szkoły Maria Konopnicka

Maj jest miesiącem, w którym obchodzimy Święto Patronki Szkoły, Marii Konopnickiej. Z tej okazji, co roku w naszej szkole przygotowujemy cykl zajęć dla uczniów w różnym wieku przybliżających postać patronki. Tegorocznym motywem przewodnim były krasnoludki, więc zagościły na okolicznościowej gazetce, na zakładkach wykonanych przez uczniów oraz podczas seansów czytelniczych.

• Gminny konkurs piosenki młodzieżowej "Śpiewać każdy może"

We wtorek (30.05) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się konkurs muzyczny „Śpiewać każdy może”. Młodzi artystyści ze szkół podstawowych z terenu Gminy Mielec prezentowali swój talent. Głównymi celami festiwalu było uwrażliwienie dzieci i wychowawców na muzykę i piosenkę, umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności poza swoim środowiskiem , inspirowanie do poszukiwań nowych tekstów i muzyki, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, promocja dokonań artystycznych dzieci.

• Ósmoklasiści

Własnie zakończył się trzydniowy maraton egzaminów. Uczniowie stawili czoła trudnym wyzwaniom i już mogą odetchnąć z ulgą. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

• Z wizytą w pasiece Maciejka

Pasieka Maciejka w Ksiąznicach gościła naszych uczniów kl. 4 i 5 , którzy zdobyli wiedzę o pszczołach. Takie lekcje to my lubimy. Podglądaliśmy życie pszczół. Było merytorycznie i praktycznie. Spędziliśmy pół dnia w swoim towarzystwie, no i pszczół. Integracja, zabawa i nauka w jednym. Podczas naszej prelekcji z wizytą przyjechał Wójt Gminy Mielec Józef Piątek.