• Trzcinica

Nowa galeria Trzcinica została dodana do albumu fotograficznego

16 maja 2023 r. uczniowie kl. 0-III pojechaliśmy do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja. Karpacka Troja to oryginalne połączenie tradycyjnej formy skansenu oraz nowoczesnej placówki muzealnej. Zobaczyliśmy rekonstrukcje wioski otomańskiej z początków epoki brązu oraz słowiańskiej z wczesnego średniowiecza Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Muzeum Lizaka w Jaśle, gdzie wzieliśmy udział w pokazie ręcznego wytwarzania cukierków i lizaków. Zobaczliśmy każdą fazę tworzenia słodyczy. Dodatkowo poszerzyliśmy wiedzę na temat rodzajów cukrów, barwników oraz aromatów. Spróbowaliśmy, powąchaliśmy, pomieszaliśmy oraz dowiedzieliśmy się, skąd pochodzą wszystkie składniki. Zobaczyliśmy także autentyczne przemysłowe urządzenia, na których były i wciąż są wywarzane słodycze. Następnie wspólnie wcieliliśmy się w postacie kuch

• Dni wolne

Przypominamy, że z powodu odbywających się egzaminów ósmoklasisty dni 23, 24 i 25 maja 2023 r. dla uczniów kl. I - VII są dniami wolnymi od zajęć szkolnych.

• Zrób zdjęcie przyjaźni i zgarnij nagrody

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, w które każdy powinien być szczęśliwy. A co może nam dać więcej radości niż wspaniała zabawa z przyjaciółmi? Każda chwila spędzona z przyjacielem czy przyjaciółką jest warta zapamiętania i uwiecznienia. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z okazji Dnia Dziecka ogłasza konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży z całej Polski.

• Dzień Europy

Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

• XII Ogólnopolski Konkurs Historyczno–Literacki

Szkoła Podstawowa w Pińczycach zaprasza uczniów klas VII-VIII SP oraz wszystkich uczniów klas szkół ponadpodstawowych z całej Polski do udziału w XII Ogólnopolskim Konkursie Historyczno–Literackim pod patronatem Pani dr Wandy Półtawskiej XII Ogólnopolskim Konkursie Historyczno–Literackim.

Konkurs wspierają: Gmina i Miasto Koziegłowy, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy w Myszkowie. Celem konkursu jest m.in. kształtowanie świadomości narodowej młodzieży, zachęcanie do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych oraz wnikania w istotę procesów historycznych.