• Spotkania o tematyce profilaktycznej

• Nowa galeria Spotkania o tematyce profilaktycznej została dodana do albumu fotograficznego

7 lutego 2023 r. w naszej szkole gościnnie wystąpił Teatr Kurtyna, który przedstawił spektakle poruszające tematykę cyberprzemocy.  Główny bohater spektaklu "Przesłuchanie" to komisarz policji Robert Nowak ma za zadaniem złapać szkolnego cyberprzestępcę. W miejscowej szkole jedna z uczennic klasy VI padła ofiarą hejtu internetowego. Ktoś nieznany zaczął wysyłać do uczniów przerobione w programie graficznym zdjęcia, ośmieszające Dorotę. Na wszystkich z nich uczennica ma mieć kontakt z różnymi używkami, wyglądając w sposób kompromitujący. Początkowo zdjęcia pojawiały się w popularnych mediach społecznościowych do których dostęp mieli tylko uczniowie. Niestety na tym się nie skończyło, tajemniczy „ktoś” zdołał włamać się na prywatne konto Doroty dokonując jeszcze większego przestępstwa. Tym razem wszyscy łącznie z rodziną i nauczycielami zaczęli otrzymywać przerobione, kompromitujące fotki. Rozpoczyna się szkolna nagonka na Dorotę a niczemu nie winna uczennica przestaje chodzić do szkoły. Rodzice dziewczynki po rozmowie z Dyrekcja i pedagogiem szkolnym postanawiają zgłosić sprawę na policję. Zaangażowany w sprawę Komisarz Nowak przesłuchuję uczniów, którzy mogą być zamieszani w szkalowanie Doroty.

źródło: http://teatrkurtyna.pl/spektakle.html

• Muzeum

• Nowa galeria Muzeum została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 21 lutego kl. 4 i 5 pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Regionalnego w Mielcu na warsztaty i wystawę pt. "Oświetlenie. Historie wybrane".

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z historią oświetlenia od prehistorii do końca lat 80.XX w., przybliżenie uczniom postaci Ignacego Łukasiewicza w ramach obchodów Roku Łukasiewiczowskiego, przeprowadzenie warsztatów "Światło w dziejach ludzkości", a także spojrzenie z  innej perspektywy na obchody Dnia Nauki Polskiej przypadającego na 19 lutego.

Przypominajmy, że 19 lutego 2023 r. przypadła 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika – astronoma, matematyka, lekarza, prawnika, ekonomisty, twórcy teorii heliocentrycznej. To właśnie  dniu urodzin wybitnego uczonego obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Mikołaj Kopernik jest także jednym z patronów roku 2023.

• Biblioteka

• W sobotę 25 lutego 2023 r. w godzinach od 8.00 do 13.00 będzie czynna biblioteka. Serdecznie zapraszamy!

• Rekrutacja 2023/2024

• Wszystkie informacje na temat rekrutacji do przedszkola oraz klasy I na rok szkolny 2023/2024 są zamieszczone w zakładce Uczniowie i Rodzice/ Dla Rodziców.

• Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Babci i Dziadka jest już na stałe wpisany w kalendarz uroczystości szkolnych. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad prezentami, bo przecież dla wielu z nas babcia i dziadek to najbliższe i najważniejsze osoby w życiu. Nic zatem dziwnego, że to dwa najpiękniejsze dni w całym roku. 14 lutego w naszej szkole z radością gościliśmy Dziadków. Uśmiechom nie było końca. Cieszymy się, że byliście tego dnia z nami.

• Zabawa karnawałowa

• W dniu 4.02.2023 r. nie opuszczały na radosne nastroje, ponieważ odbyła się zabawa karnawałowa, którą przygotowałą Rada Rodziców, uczniowie oraz nauczyciele. Wszycy bez wyjątku bawiliśmy się świetnie.

• Dzień Głośnego Czytania

• 1 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji z okazji Światowego Dnia Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2010 r. i koncentruje się na uświadomieniu znaczenia czytania na głos oraz propagowania czytania i pisania jako prawa człowieka. Klasy IV i VI w czasie zajęć z języka angielskiego miały okazję posłuchać uproszczonych wersji książek: „Alicja w Krainie Czarów” i „101 Dalmatyńczyków” w języku angielskim. W ramach akcji czytelniczej uczniowie wysłuchali fragmentów książek w języku polskim i angielskim w interpretacji swoich kolegów i koleżanek ze starszych klas. Przedszkolaki też mogły posłuchać bajek w języku angielskim czytanych przez Patrycję, uczennicę kl. VI.

Książka to najważniejsze źródło wiedzy dla dzieci, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, a przede wszystkim pozwala przeżywać wspaniałe emocje. O zaletach czytania, także w języku angielskim informowała gazetka szkolna przygotowana przez uczennice klas V, VI i VIII.

• BohaterOn

• BhaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

• Góra Grosza

• Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Towarzystwo Nasz Dom od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe).