• Wyjątkowy uczeń

• al21 czerwca 2023 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wójta Gminy Mielec za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2022/2023.

Wójt Gminy Mielec przyznał tytuły „Wyjątkowy Uczeń”  za imponujące wyniki w nauce oraz zajęcie wysokich miejsc w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, międzywojewódzkim i ogólnopolskim uczniom szkół podstawowych Gminy Mielec.

Wśród nagrodzonych uczniów znalazły się nasze koleżanki Wiktoria Miąso, Patrycja Zygmont, Natalia Sierak.

• Reading is magic!

• Uczniowie klasy trzeciejna zajęciach orzwijających z języka  angielskiego brali udział w innowacji pedagogicznej "Reading is magic!" Projekt trwał 9 miesięcy, a jego celem było poszerzanie zainteresowań czytelniczych uczniów w języku angielskim, jak rónież rozbudzanie pasji do nauki języka angielskiego przy wykorzystaniu książeczek Pearson English Kids Readers oraz narzędzi TIK. Piękne prace projektowe wykonane przez uczniów dotyczące ulubionej książeczki stanowiły podsumowanie innowacji.

• Harmonogram zwrotu podręczników

• Prosimy o zwrot podręczników do biblioteki szkolnej wg następującego harmonogramu:

15.06. (czwartek) -  kl. IV - VIII od 8.00 do 13.00

20.06. (wtorek) -  kl. I - III od 8.00 do 16.00

Podręczniki powinny być zapakowane w reklamówkę podpisaną imieniem i nazwiskiem ucznia.

IV - 9 egzemplarzy

V - 10 egzemplarzy

VI -10 egzemplarzy

VII - 12 egzemplarzy

VIII - 12 egzemplarzy

• Warsztaty mydlarskie

• Serdecznie dziękujemy pani Daniel za przeprowadzone warsztaty wytwarzania mydła. Bawiliśmy się cudownie wśród zapachów, kolorów i różnych faktur. Mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem.

• Jeden z dziesięciu

• konkurs matematyczny

Koniec roku szkolnego jest czasem wyzwań matematycznych. Serdecznie gratulujemy wszytkim uczestnikom turnieju. Zwyciężczyniami zostały Aneta Witek z kl. VII i Barbara Krempa z kl. VI. Powodzenia w dalszych potyczkach matematycznych!

• Ptaszki, ptaki, papugi

• W ramach podsumowanie materiału z biologii w klasie VI, uczniowie wzięli udział w zajęciach terenowych u Patrycji. Klasa miała ciekawą powtórkę o kręgowcach. W roli głównej wystąpiły papugi. Uczniowie w niecodzienny sposób poznali zwyczaje ptasie, o których opowiedział Pan Paweł Zygmont za co serdecznie dziękujemy

• Rowerzyści

• Serdecznie gratulujemy naszym czwartoklasistom pomyślnie zdanego egzaminu na kartę rowerową.  Życzymy szerokiej drogi!

• Dni wolne

• Przypominamy, że 8 i 9 czerwca 2023 r. są dniami wolnymi od zajęć szkolnych. Do zobaczenia w poniedziałek 12 czerwca 2023 r.!

• Dzieci Dzieciom

• Nowa galeria Dzieci Dzieciom została dodana do albumu fotograficznego

podsumowanie akcji zbierania plastikowych nakrętek

Cieszymy się, że 2 czerwca 2023 r. mogliśmy uroczyście przekazać zebrane przez nas podczas całego roku szkolnego nakrętki dla Mai. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że sprawiliśmy wiele radości dziewczynce i jej rodzinie. Serdeczne podziękowania składamy też tacie naszych uczniów panu Krzysztofowi Kozikowi za zaprezentowanie zabytkowych pojazdów należących do grupy rekonstrukcyjnej, której jest członkiem.

• Dzień dziecka

• "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Z okazji Dnia Dziecka trochę humoru.

Podsumowanie projektu "W świecie bajek".

• Patronka szkoły Maria Konopnicka

• Maj jest miesiącem, w którym obchodzimy Święto Patronki Szkoły, Marii Konopnickiej. Z tej okazji, co roku w naszej szkole przygotowujemy cykl zajęć dla uczniów w różnym wieku przybliżających postać patronki. Tegorocznym motywem przewodnim były krasnoludki, więc zagościły na okolicznościowej gazetce, na zakładkach wykonanych przez uczniów oraz podczas seansów czytelniczych.