Bardzo prosimy o sprawdzanie zakładki w lewym panelu strony internetowej "ZADANIA DO WYKONANIA W CZASIE KWARANTANNY". Będą tam umieszczane kolejne zestawy zadań do wykonania.
KOLEJNE ZESTAWY ZADAŃ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – BARDZO WAŻNE!!!
Na stronie OKE http://www.oke.krakow.pl/inf/ proszę odszukać nagłówek –„Szybka powtórka przed egzaminem”. Codziennie od 16.03.2020 o godz. 9:00 będą pojawiały się tutaj arkusze egzaminacyjne. Klucz odpowiedzi będzie udostępniony w każdym dniu o godz. 15:00.
Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
Uczniowie znajdą tutaj materiały przydatne i pomocne w systematyzowaniu, utrwalaniu wiedzy, a także wspierające ich w przygotowaniach do egzaminów.
Linki do materiałów egzaminu ósmoklasisty:
- informatory zawierające przykładowe zadania z rozwiązaniami
- przykładowe arkusze egzaminacyjne, próbne arkusze egzaminacyjne, filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty
- dodatkowe zestawy zadań (na stronach OKE): np. link 1, link 2, link 3
- arkusze egzaminacyjne z 2019 r.
DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW - propozycje na okres kwarantanny.
DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW - propozycje na okres kwarantanny.
MATERIAŁY EDUKACYJNE – POLECANE PLATFORMY, STRONY I SERWISY INTERNETOWE
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
W powyższym linku znajdziemy tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów. Zachęcamy do korzystania!
Portal lektury.gov.pl
To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.
Strona internetowa Centrum Nauki Kopernik
Strona oferuje publikacje popularno-naukowe i materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są to m.in. scenariusze lekcji, broszury informacyjne i filmy edukacyjne.
Portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej
Na portalu IPN w zakładce Edukacja znajdują się specjalne podstrony dla uczniów i nauczycieli, na których są udostępniane bezpłatne materiały edukacyjne. W serwisie można znaleźć m.in. teki edukacyjne, filmy dokumentalne, spoty historyczne i inne materiały audiowizualne przedstawiające np. serie komiksów o II wojnie światowej czy symbole narodowe.
Serwis IPN Przystanek historia
Przystanekhistoria.pl to popularnonaukowy serwis internetowy. W przystępny i atrakcyjny sposób prezentuje on ustalenia historyków współpracujących z Instytutem Pamięci Narodowej. Obecnie na portalu przystanekhistoria.pl znajduje się kilkaset artykułów popularnonaukowych poświęconych historii Polski XX wieku. Odbiorcy serwisu mogą również bezpłatnie korzystać z ponad 800 publikacji cyfrowych, w tym książek, czasopism wydawanych przez IPN, katalogów wystaw, dodatków do prasy oraz broszur okolicznościowych.
Dodatkowo na podstronach Biblioteka Cyfrowa oraz Audio/Video twórcy portalu udostępnili blisko 1000 materiałów multimedialnych. Są to m.in.: filmy dokumentalne, relacje z konferencji, spotkań autorskich oraz addycje radiowe.
Serwis Ninateka
To serwis, na którym znajdują się filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe.
Łącznie w serwisie dostępnych jest ponad 7 tysięcy plików audio i video. Wszystkie są bezpłatne i dostępne bez logowania. Można z nich korzystać na wszelkich urządzeniach cyfrowych: komputerach stacjonarnych i przenośnych, tabletach, smartfonach.
Dodatkowo serwis udostępnia konto EDU, które jest skierowane do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Posiadacze takiego konta mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym, w tym scenariuszy lekcji. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim nauczyciele języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki oraz prowadzący zajęcia dodatkowe np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.
Serwis Muzykoteka Szkolna
Muzykoteka Szkolna to nowoczesne narzędzie wspomagające tradycyjną edukację muzyczną, które aktywizuje i stymuluje zainteresowanie muzyką. Serwis powstał na zlecenie MKiDN, a jego wydawcą jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny.
W serwisie jest dostępnych blisko pół tysiąca utworów muzycznych, od barokowych oper, przez wielkie dzieła symfoniczne, aż po muzykę wokalną i eksperymentalną. Z zasobów serwisu można korzystać bez logowania lub – po zarejestrowaniu – w ramach konta nauczycielskiego lub uczniowskiego.
PROPOZYCJE KANAŁÓW TELEWIZYJNYCH.
Od poniedziałku, 16 marca br. TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnego pasma edukacyjnego dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.
Poniedziałek, 16 marca
- Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Pinokio reż. Comencini Luigi (1972), 120 min.;
- Godz. 15:09 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.;
- Godz. 15:10 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Chopina – cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
- Godz. 16:15 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Sandomierz (2019), 5 min.;
- Godz. 16:25 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 1 „Porwanie”, reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 minut – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej.
Wtorek, 17 marca
- Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima, reż. Tomasz Szafrański (2015), 93 min.;
- Godz. 14:30 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.
- Godz. 14:35 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Czajkowskiego, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
- Godz. 15:45 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Tyniec, (2019), 5 min.;
- Godz. 15:55 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 2 „Chartum), reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 minut. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej.
Środa, 18 marca
- Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Panna nikt reż. Andrzej Wajda (1996), 99 min.;
- Godz. 14:35 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.;
- Godz. 14:45 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Verdiego, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
- Godz. 15:50 Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii – Szalowa, (2019), 5 min.;
- Godz. 15:55 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. „Ucieczka” reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;
Czwartek, 19 marca
- Godz. 13:00 Literatura na ekranie – Katarynka reż. Stanisław Jędryka (1967), 27 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;
- Godz. 13:25 Literatura na ekranie – Antek reż. Wojciech Fiwek (1971), 50 min.;
- Godz. 14:15 Baletownik – krótka forma edukacyjna o balecie (2019), 3 min.;
- Godz. 14:15 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Beethovena, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
- Godz. 15:35 Lektura na ekranie – W pustyni i w puszczy, odc. 4 „Smain”. reż. Władysław Ślesicki (1973), 50 min. – lektura obowiązkowa w klasach IV–VI szkoły podstawowej;
- Godz. 16:30 Daleko na północy, film animowany, reż. Remi Chaye, (2016), 80 min.
Piątek, 20 marca
- Godz. 15:05 Śladami Wielkich kompozytorów – Śladami Offenbacha, cykl dokumentalny (2012), 50 min.;
- Godz. 16:15 Lektura na ekranie - Mały książę reż. Marc Ozborne (2015), 105 min. – lektura obowiązkowa w klasach VII–VII szkoły podstawowej; obowiązuje na egzaminie ósmoklasisty.
SPECJALNE KOLEKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NA TVP VOD
Dodatkowym działaniem podjętym przez Telewizję Polską jest udostępnienie w paśmie TVP Vod czterech specjalnych kolekcji zawierających materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczniów.
- Kolekcja dla dzieci „To się nie nudzi” – bajki, filmy familijne, programy rozrywkowe, archiwalne seriale i spektakle dla młodych widzów
- Kolekcja z dziedziny kultury „Kulturalny rock szkolny” – magazyny i programy kulturalne, filmy i seriale dokumentalne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty polskich i światowych artystów
- Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja Historii” – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji
- Kolekcja „Lektury na ekranie" – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o autorach z kanonu lektur
Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
INFORMACJA DLA RODZICÓW KL. III
SPOTKANIE Z DN. 14.03.2020 (SOBOTA) W SPRAWIE UBIORU DZIECI NA UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ ZOSTAJE ODWOŁANE.
Komunikat Wójta Gminy Mielec
KOMUNIKAT
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym
informuję mieszkańców że,Urząd Gminy w Mielcu od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania przyjmuje strony codziennie
w sprawach wyjątkowo pilnych w godzinach 10.00 – 12.00 .
Wejście boczne.
Prosimy w miarę możliwości o załatwianie spraw urzędowych przez telefon lub drogą elektroniczną.
Osoby oczekujące na załatwienie spraw prosimy , by zachowały odpowiednią odległość – co najmniej 1 metra od innych oczekujących. Jednocześnie informujemy o konieczności przestrzegania zasad zalecanych przez służby sanitarne.
Za utrudnienia przepraszamy
Wójt Gminy Mielec
Józef Piątek
Komunikat Dyrektora ZSP
KOMUNIKAT
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnegow Rzędzianowicach
informuje że,
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach
od dnia 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r.w sprawach wyjątkowo pilnych pełnić będzie dyżur
w godzinach 07.00 – 08.00 .Tel kontaktowy: 697 631 060
Za utrudnienia przepraszamy
Dyrektor ZSP w Rzędzianowicach
Izabela Kobylarz
WAŻNE! ZAWIESZONE ZAJĘCIA
W dniach 12 – 13.03.2020 (czwartek, piątek) odwołuje się zajęcia dydaktyczno – wychowawcze w szkole i przedszkolu. Szkoła w tych dniach zapewni opiekę świetlicową dzieciom, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.
Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rzędzianowicach informuje, że w dniach 16.03. – 25.03.2020r. w związku z decyzją Rządu RP o zapobieganiu rozpowszechniania się KORONAWIRUSA w Polsce Zespół Szkolno – Przedszkolny zostaje ZAMKNIĘTY. W szkole nie będą odbywały się żadne zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.
Ważna informacja dla rodziców!
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym uprzejmie prosimy o posyłanie do szkoły tylko całkowicie zdrowych dzieci.
Dziękujemy!
KORONAWIRUS - ważne informacje
DZIEŃ KOBIET
- 3
To miłe święto na stałe zagościło w kalendarzu wydarzeń szkolnych. Dziękujemy za kwiaty, upominki i miłe słowa. Miło jest w odświętnej atmosferze spędzać w szkole czas.
Wystawa "Belle epoque"
- 1
Kolejny już raz w tym roku szkolnym 5.03.2020 udaliśmy się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Mielcu na wystawę "Belle epoque". Dzięki wystawie mogliśmy dowiedzieć się jak wyglądało codzienne życie w rodzinie Oborskich w XIX wieku. Zachwyciły nas dawne stroje, misterne koronkowe rękawiczki i piękne ozdoby ze strusich piór zgromadzone w ramach wystawy. Do łez rozbawił nas niemy film. Miło było odbyć taką niecodzienną podróż w czasie.
Zaadoptujmy panterę śnieżną!!!
Pantera śnieżna jest nieuchwytna niczym Górski Duch.
Doskonały kamuflaż zapewnia jej unikalny dla każdego osobnika wzór na futrze. Jest uważana za najbardziej tajemniczego drapieżnika Mongolii. Trudno ją dostrzec w skalistym krajobrazie powyżej granicy lasu. Wkrótce będzie to zupełnie niemożliwe, gdyż ten piękny dziki kot znika dziś całkowicie z powierzchni Ziemi.Choć zamieszkują tereny wysokogórskie, także tutaj dociera ekspansywna polityka człowieka. Przyczyną wymierania panter śnieżnych jest ubożenie ich naturalnego pokarmu, a także bezwzględne polowania i kłusownictwo. Wygłodzone lub ciężko okaleczone osobniki często kończą życie w długich męczarniach. Ich populacja w ciągu ostatnich 16 lat zmniejszyła się o co najmniej 20%.
Akcja trwa do końca marca.
Barwy Wspólne - projekt NCK w naszej szkole
Pod koniec lutego w naszej szkole, w niektórych klasach zostały przeprowadzone zajęcia w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”.
Celem programu jest rozpowszechnianie wiedzy o symbolach narodowych, praktykach ich wykorzystywania oraz sposobach traktowania. Ponadto kampania ma za zadanie budowanie szacunku oraz pozytywnego odbioru symboli narodowych, które powinny stać się naturalnym elementem życia każdego Polaka. Uczniowie klasy 6,7,8 czynnie uczestniczyli w zajęciach, rozwiązując niekiedy dość trudne zadania. Przyniosło im to wiele satysfakcji oraz było doskonałym punktem wyjścia do próby odpowiedzi na pytanie: CO TO ZNACZY BYĆ PATRIOTĄ W DZISIEJSZYM ŚWIECIE?
Marzycielka Poczta dla Irminki
Poznajcie Irminę, która od urodzenia dzielnie walczy z przeciwnościami losu. Dziewczynka boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym z wadą serca, czy brakiem grasicy. W wyniku przebytego udaru Irmina ma uszkodzony ośrodek mowy i nie może mówić, dlatego porozumiewa się za pomocą gestów. Jej zainteresowania to taniec, malowanie, oglądanie bajek. Jeśli chcecie zaczarować świat Irminki to do dzieła!
Na kartki czekamy do końca kwietnia. Pozdrawiamy Szkolne Koło Wolontariatu
Marzycielska Poczta dla Emilki- podsumowanie
Końcem lutego zakończyła się akcja pisania listów dla Emilki. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy i już zapraszamy do pisania listów dla kolejnych dzieci.
Szkolne Koło Wolontariatu
Zasady bezpieczeństwa i higieny
DZIEŃ KOLORU NIEBIESKIEGO
Zima powoli zbliża się ku końcowi. Niestety w tym roku nie okryła się piękną białą szatą, dlatego postanowiliśmy we wtorek 25 lutego białymi i niebieskimi kolorami naszych ubrań przypomnieć, że to są typowe zimowe kolory. Co prawda nie zrekompensuje nam to braku śnieżnej pokrywy, ale na pewno przyjemnie urozmaici czas spędzony w szkole.
Turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców kl. V - VI
- 26
Z nieskrywaną przyjemnością dn. 25 i 27.02.2020 byliśmy organizatorami TPS dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział drużyny z Woli Mieleckiej, Chorzelowa, Książnic, Trześni i Rzędzianowic. Gra dziewcząt i chłopców dostarczyła wielu emocji i niezapomnianych sportowych wrażeń. Gratulujemy zwycięzcom i zwyciężonym. Do zobaczenia!
Informacja dla rodziców
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21.02. to święto ustanowione przez UNESCO w celu zwrócenia uwagi na znaczenie mowy ojczystej jako dziedzictwa kulturowego. Dlatego też w piątek na lekcjach języka polskiego w sposób szczególnie wyrazisty i dobitny rozmawialiśmy o pięknie i bogactwie języka, o roli czytania w jego budowaniu i pielęgnowaniu, o jego zubożeniu. Miło spędziliśmy czas na czytaniu, pisaniu, mówieniu i słuchaniu!
Archiwum Aktualności
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wszystkie