• Muzeum

• Nowa galeria Muzeum została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 21 lutego kl. 4 i 5 pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Regionalnego w Mielcu na warsztaty i wystawę pt. "Oświetlenie. Historie wybrane".

Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z historią oświetlenia od prehistorii do końca lat 80.XX w., przybliżenie uczniom postaci Ignacego Łukasiewicza w ramach obchodów Roku Łukasiewiczowskiego, przeprowadzenie warsztatów "Światło w dziejach ludzkości", a także spojrzenie z  innej perspektywy na obchody Dnia Nauki Polskiej przypadającego na 19 lutego.

Przypominajmy, że 19 lutego 2023 r. przypadła 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika – astronoma, matematyka, lekarza, prawnika, ekonomisty, twórcy teorii heliocentrycznej. To właśnie  dniu urodzin wybitnego uczonego obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Mikołaj Kopernik jest także jednym z patronów roku 2023.

• Biblioteka

• W sobotę 25 lutego 2023 r. w godzinach od 8.00 do 13.00 będzie czynna biblioteka. Serdecznie zapraszamy!

• Rekrutacja 2023/2024

• Wszystkie informacje na temat rekrutacji do przedszkola oraz klasy I na rok szkolny 2023/2024 są zamieszczone w zakładce Uczniowie i Rodzice/ Dla Rodziców.

• Nowa galeria Dzień Babci i Dziadka została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Babci i Dziadka jest już na stałe wpisany w kalendarz uroczystości szkolnych. Dni poprzedzające to ważne święto obfitowały w liczne próby oraz pracę nad prezentami, bo przecież dla wielu z nas babcia i dziadek to najbliższe i najważniejsze osoby w życiu. Nic zatem dziwnego, że to dwa najpiękniejsze dni w całym roku. 14 lutego w naszej szkole z radością gościliśmy Dziadków. Uśmiechom nie było końca. Cieszymy się, że byliście tego dnia z nami.

• Zabawa karnawałowa

• W dniu 4.02.2023 r. nie opuszczały na radosne nastroje, ponieważ odbyła się zabawa karnawałowa, którą przygotowałą Rada Rodziców, uczniowie oraz nauczyciele. Wszycy bez wyjątku bawiliśmy się świetnie.

• Dzień Głośnego Czytania

• 1 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji z okazji Światowego Dnia Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2010 r. i koncentruje się na uświadomieniu znaczenia czytania na głos oraz propagowania czytania i pisania jako prawa człowieka. Klasy IV i VI w czasie zajęć z języka angielskiego miały okazję posłuchać uproszczonych wersji książek: „Alicja w Krainie Czarów” i „101 Dalmatyńczyków” w języku angielskim. W ramach akcji czytelniczej uczniowie wysłuchali fragmentów książek w języku polskim i angielskim w interpretacji swoich kolegów i koleżanek ze starszych klas. Przedszkolaki też mogły posłuchać bajek w języku angielskim czytanych przez Patrycję, uczennicę kl. VI.

Książka to najważniejsze źródło wiedzy dla dzieci, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, a przede wszystkim pozwala przeżywać wspaniałe emocje. O zaletach czytania, także w języku angielskim informowała gazetka szkolna przygotowana przez uczennice klas V, VI i VIII.

• BohaterOn

• BhaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

• Góra Grosza

• Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Towarzystwo Nasz Dom od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe).

• Bezpieczne ferie

• W czwartek 12.01.2023 r. rozmawialiśmy o tym, jak przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego wypoczynku. Mamy nadzieję, że za dwa tygodnie spotkamy się zdrowi, wypoczęci i pełni energii.

• Konkurs muzyczny kolęd i pastorałek. "Hej kolędo leć..".

• W czwartek (12.01) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się konkurs muzyczny kolęd i pastorałek. "Hej kolędo leć..". Głównymi celami festiwalu było uwrażliwienie dzieci i wychowawców na muzykę i piosenkę, umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności poza swoim środowiskiem , inspirowanie do poszukiwań nowych tekstów i muzyki, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, promocja dokonań artystycznych dzieci.

Z naszej szkoły udział wzięły 3 uczennice – Malwina Łącz, Julia Bąk i Aneta Witek, które zaprezentowały kolędę DO SZOPY HEJ PASTERZE oraz pastorałkę OD SERCA DO UCHA  zdobywając WYRÓŻNIENIE.

Artystki  sprawdziły swoje umiejętności wokalne. Udział w konkursie był dla nich wielką przygodą, możliwością zdobycia nowych doświadczeń  oraz  poznania ciekawych ludzi.

• Sportowiec roku

• Nasza szkolna koleżanka została Sportowcem Roku 2022 Tygodnika Korso. Jesteśmy dumni z sukcesu naszej koleżanki i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej!

• Jasełka

• W jeszcze świątecznych nastrojach uczniowie klasy 4 oraz zerówkowicze zaprezentowali jasełka. 5 stycznia w radosnej poświątecznej atmosferze spędziliśmy czas na oglądaniu przedstawienia i wspólnyk kolędowaniu.